Füsioterapeut Martin Argus

Füsioteraapiaga tegin algust 2009. aastal, astudes õppima Tartu Ülikooli. Nüüdseks olen lõpetanud magistriõppe füsioteraapia erialal ning töötanud füsioteraapia eri valdkondades, tegeledes nii laste, täiskasvanute, harrastus- ja tippsportlastega kui ka professionaalsete muusikutega.

Samuti leian, et mitmekülgne ravi sisaldab peale põhjusega tegelemise ka võtteid, mis aitavad kiirendada valust vabanemist ja taastumist. Erinevaid vigastusi ja ülekoormusest tulenevaid probleeme aitab mul paremini mõista ka isiklik pikk kogemus harrastuskorvpalluri ja klaverimängijana. Oma ameti puhul pean oluliseks head suhtlemist, tõenduspõhist lähenemist ja pidevat enesetäiendamist..

Usun, et füsioterapeudi ülesandeks on veel lisaks põhitööle olla vahendajaks rahva ning tänapäeva terviseteaduse vahel.

 

Kes on füsioterapeut?

Füsioterapeut (inglise keeles Physiotherapist) on vastava kõrgharidusega taastusravi spetsialist, kes taastab või säilitab kliendi häiritud liikumis- ja tegevusvõimet.

Olenevalt spetsialiseerumisest töötavad füsioterapeudid erinevates valdkondades ja kohtades, näiteks haiglates, polikliinikutes, tervisekeskustes, spordivõistkondade juures, spordiklubides või erapraksistes.

Füsioterapeut saab aidata ennetada ja leevendada erinevaid tervisemuresid, olgu selleks siis tööst tingitud luu- ja lihaskonna vaevused, neuroloogilised või kardioloogilised haigused või spordivigastused.

Füsioterapeut kasutab oma töös probleemi määratlemiseks erinevaid teste ja hindamismeetodeid, liikumise-, töö- ja tervisealast nõustamist, individuaalseid terapeutilisi harjutusi, manuaalteraapiat, teipimist ja teisi meetodeid.